Kategorie
Uncategorized

Marynarka dla Ciebie

               Marynarka należy do typowych ubrań eleganckich, które idealnie spisują się na oficjalnych spotkaniach i formalnych uroczystościach . Dodaje on klasy, pokazując szacunek dla zgromadzonych ,a podświadomie wpływa on na postrzeganie eleganckiej pani jako profesjonalnej i kompetentnej osoby. Dodatkowo, dzięki różnym wzorom i odpowiednim krojom nadaje się idealnie do modelowania sylwetki, uwydatniania atutów i maskowania niedoskonałości. Kobieta, która wie, że wygląda, że ma dobrze dopasowaną marynarkę czuje się lepiej i jest pewna siebie.

               Marynarki możemy podzielić na dwa rodzaje – marynarki formalne oraz codzienne. Niezależnie od stylu na który się zdecydujemy, ważne jest dopasowanie go do naszej sylwetki oraz do reszty garderoby. Marynarki klasyczne , zwane też biznesowymi, przeznaczone na oficjalne okazje, typu spotkania biznesowe z klientem, gdzie obowiązuje ścisły dress code. Marynarka taka powinna posiadać klasyczny krój, dopasowany do naszej sylwetki , lecz powinnien też nie wykraczać poza granice smaku. Marynarka taka powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, ponieważ wpływają one na dobrą prezencję. Naturalne włókna mogą zostać uzupełnione o sztuczne dodatki, które wpływają na zmniejszenie zagnieceń czy większą elastyczność tkaniny. Drugi typ marynarek, to marynarki codzienne potocznie nazywane weekendowymi. Charakteryzują się połączeniem w sobie szyku i swobody. Zakładamy je głownie na mniej formalne okazje, gdzie jednak źle widziana jest całkowita swoboda. Marynarkę taką ubrać możemy do pracy bez ścisłej zasady dress code, na spotkanie z przyjaciółmi, a przy odpowiednim zestawieniu z resztą stroju ,także na imprezę czy randkę . Dzięki ciekawym zestawieniom strojów, dodatkom i biżuterii oraz zabawom kolorystycznym nadaje się on na każdą okazję.

                Jeśli jesteś niska, staraj wybierać marynarki kończące się w okolicach talii, nie skróci Cie ona optycznie, a dodatkowa sprawi, że dodasz sobie kilka centymetrów. Natomiast gdy jesteś osobą wysoką, postaw na długie marynarki, które podkreślą Twój wzrost. Pamiętaj też, że jeśli jesteś osobą o pełniejszych kształtach nie decyduj się na marynarki które przecinają najszerszy punkt twojej sylwetki. W marynarkach ważne również jest to, by układały się dobrze w okolicy ramion. Źle dobrana marynarka może sprawić, że zdeformujesz swoją sylwetkę, a przede wszystkim źle będziesz w niej wyglądała. Jeśli jesteś posiadaczką wąskich ramion, postaw na rozbudowane marynarki, z bufkami czy poduszkami, które stworzą linię ramion i dodatkowo poszerzą Twoją sylwetkę. Gdy jesteś posiadaczką szerokich ramion, unikaj wszelkich zdobień, czy dodatków w okolicach ramion, nie potrzebujesz ich jeszcze bardziej rozbudowywać. Klasyczne marynarki, bez żadnych pagonów, czy poduszek są dla Ciebie idealne. W doborze marynarki kieruj się również ułożeniem klap na nich. Gdy jesteś wysoką idealnie sprawdzą się u Ciebie szerokie klapy, które tworzą spójną całość z Twoją sylwetką. Marynarki bez klap są marynarkami, które wydłużają oraz wyszczuplają sylwetkę, a jeśli jesteś malutką filigranową kobietą postaw na wąskie lub małe klapy, które nie przytłoczą Cię. Wybierając marynarkę zwróć uwagę na jej cięcia. Dla kobiet posiadających większe kształty idealnie będzie pasować marynarka z jednym zapięciem, która nie skupi wzroku na Twoim biuście, a delikatnie podkreśli twoje atuty. Marynarki dwurzędowe, też są bardzo popularną opcją jednak jeśli jesteś kobietą o figurze w kształcie jabłka odpuść sobie taki krój, ponieważ uwydatni ona tylko twój brak talii.

               W wyborze marynarki codziennej kieruj się wygodą oraz tym by pasowała ona nie tylko do sukienki czy spódnicy ale również do jeansów czy cygaretek. W codziennej stylizacji warto mieć jedną sportową bawełnianą marynarkę, która doda stylizacji luzu, a w zestawieniu z obuwiem sportowym czy niskim obcasie nada całej stylizacji uroku oraz doda jej wyrazistego charakteru. Jest kilka warunków, które musi spełnić marynarka, by móc powiedzieć o niej, że jest „idealna”. W głównej mierze ważny jest też kołnierz. To ozdobne wykończenie, ale i osłona dla karku. Dlatego też kołnierz powinien miękko przylegać do szyi, zasłaniać szew wokół niej i sięgać do połowy wysokości. Nie może odstawać, wbijać się, ani powodować poprzecznych fałdek. Klapy marynarki powinny płasko i gładko przylegać. Nie mogą się rozchodzić na boki i marszczyć. Zasada jest taka, że klapy powinny zaczynać się zaraz powyżej górnego guzika. Długie rękawy powinny przy opuszczonym ramieniu zakrywać nadgarstek, za długi lub krótki rękaw psuje cały efekt. W marynarce powinnyśmy się swobodnie zapiąć, ale jednocześnie czuć, że tkanina trzyma ciało tak, by było wyprostowane o pięknej linii. Podczas siedzenia zapięcie nie powinno wpijać się w ciało, najlepiej przy siedzeniu jest odpiąć guzik.

                Jak widzisz marynarka jest elementem damskiej garderoby, którą w zależności od doboru innych części zestawu, można dowolnie wystylizować. Warto eksperymentować z modą, śledzić aktualne trendy i szukać inspiracji w Internecie. Dzięki temu przekonasz się, że marynarka, którą zamierzasz kupić z myślą o zestawie do pracy, sprawdzi się także w stylizacji na co dzień.